אודות הילה – מומחית בשיטת קולון הידרותרפיה


נעים מאד, שמי הילה עוגן-מירקם, כבת של מושבניקים כל חיי גדלתי קרוב לטבע, ולמדתי דרכו כיצד להקשיב לעצמי. חייתי במדבר ובטבע מתחת לכוכבים במשך כמה שנים, שם התפתח דו שיח שנמשך גם היום, ויהיה תמיד לאחד מעמודי היסוד של דרך הריפוי הטבעית שלי.

מסע הריפוי האישי שלי התחיל ממחלות שמהן סבלתי. בהיותי נערה, מערכת החיסון שלי הייתה חלשה וראיתי הרבה רופאים שהעמיסו עליי כדורים ותרופות אך הבעיה לא נפתרה. בשנים שחייתי בעיר הגדולה והייתי אמורה להיות במיטבי, סבלתי מבעיות בריאות שונות , בעיקר בעיות של מערכת העיכול, מערכת העצבים, מערכת החיסון וגרמו לי להיות אדם לא מאושר.

רק כאשר הגעתי לרפואה המשלימה יכולתי לטפל בבעיות מהשורש, קודם נחשפתי לטיפולי רפלקסולוגיה שעזרו לי לחזק את מערכת החיסון ,השלמתי אותם עם דמיון מודרך וקריסטלים שעשיתי לעצמי בגיל העשרה והמשכתי את המסע כשלמדתי רפואה סינית , וטופלתי בדיקור, צמחים ושיאצו. הרגשתי נפלא וידעתי שאני לוקחת אחריות על בריאותי.

לפני מספר שנים אבא שלי הלך לבדיקת קולונוסקופיה שגרתית, וגילו אצלו סרטן במעי הגס. אחרי הניתוח שהצליח הוא סבל מאד מכל מה שקשור בתפקוד לקוי של המעי הגס – עצירויות, שלשולים, גזים, כבדות ונפיחות בטנית, ובילה המון בשירותים. הפניתי אותו לטיפול בשיטת קולון הידרותרפיה או הידרוקולון. ראיתי את התוצאות ומיד הלכתי ללמוד את התחום  – בום התאהבתי כשהבנתי שמצאתי טיפול שלם לגוף ולנפש.

הבטן, מקום מושבה של האינטואיציה, המוח הרגשי שלנו, מדברת איתנו כל הזמן, שם פועלים האינסטינקטים שלנו. אדם יכול להבין בראש דברים, והוא יודע ומכיר אותם בתחושת הבטן. בטיפול אני מזכירה למטופלים כיצד מרגישה התקשורת העדינה עם תחושת הבטן ומה היא אומרת.

אני מדריכת טיולים בין הגוף לנפש.
הטיפול אצלי מורכב מאבחון למכלול של האדם וחיבור הקצוות השונים בתוך הכאוס, נגיעה ברובד הרגשי, הדרכה לשינוי וניתוק תבניות חשיבה מגבילות, אימון לדיבור עצמי מעצים ועוד.
אני אינטואיטיבית בעבודה עם המטופלים בכל הרבדים – גוף, רגש ורוח, זהו טיפול הוליסטי – מכלול של עבודה אנרגטית, פיזית ורוחנית. כשמטופלים מגיעים אלי עם סימפטום/ מחלה הם מקבלים מענה וכלים פרקטיים על מנת לעקור את הדברים מהשורש באספקט הפיזי, מנטאלי, נפשי, רגשי ואנרגטי. כמו שלוקח זמן ותהליך ליצור בעיה ברמה הפיזית, כך לוקח זמן ותהליך לנתק אותה, ההצלחה של העבודה תלויה במידה רבה בהתמדה וסבלנות. בטיפולים אני משלבת את הכלים שברשותי בהתאם לאינטואיציה ורמת יכולתו של המטופל.

בהכשרתי אני מטפלת ברפואה סינית משנת 2003, מטפלת בקולון הידרותרפיה משנת 2008, מטפלת בעלוקות רפואיות משנת 2018, מטפלת במדעי השם – אבחון לנפש ושיחה לנשמה לפי שם ותאריך לידה, מטפלת בצלילים ומגע.